Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:



Polecamy

wystawy i wydarzenia:




Drukuj bieżącą stronę

Obiekt miesiąca


Wyświetlam: 1 - 8 / 51


Zdjęcie: Zdzisław Beksiński - Obraz (1978)
Nazwa: Zdzisław Beksiński - Obraz (1978)
Opis:

Dzielimy się kulturą – tak brzmi dewiza naszych działań. Dlatego ten obraz Zdzisława Beksińskiego prezentujemy w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu oprócz siedmiu innych jego dzieł i kilkunastu fotomontaży.


 

Zdjęcie: Puchar miejski tzw. Cesarski
Nazwa: Puchar miejski tzw. Cesarski
Opis:

W roku 1904 z wizytą do Bydgoszczy przybył cesarz Wilhelm II. Przyjazd władcy Cesarstwa Niemieckiego odbył się z okazji obchodu jubileuszu 200-lecia 3. Pułku Dragonów Nowomarchijskich. Wówczas dostawca dworu Fritz Corell przekazał miastu cenny puchar z wizerunkiem króla Prus Fryderyka II. Dekoracyjny puchar jest jednym z obiektów należących do tzw. Bydgostiany -  najcenniejszych zabytków związanych z naszym miastem.


 

Zdjęcie: Anna Sobol-Wejman, Siedzące
Nazwa: Anna Sobol-Wejman, Siedzące
Opis:

W twórczości artystki Siedzące są największym cyklem graficznym, w założeniu cyklem otwartym, wykonanym w akwaforcie, akwatincie lub akwaforcie z akwatintą. Do cyklu autorka wprowadza barwę, przy czym gama kolorystyczna Siedzących jest zawężona, często przyciszona lub monochromatyczna, tylko nieliczne prace wyróżniają się żywą barwą. Grafiki z cyklu Siedzące od 29 września 2022 roku będą prezentowane na wystawie Anna Sobol-Wejman i Stanisław Wejman w Galerii Sztuki Nowoczesnej. Wernisaż 29 września.


 

Zdjęcie: Złota moneta zwinięta w rulon
Nazwa: Złota moneta zwinięta w rulon
Opis:

Skarb złotych monet i ozdób, odkryty 2 stycznia 2018 roku w trakcie badań archeologicznych bydgoskiej fary, prowadzonych przez Roberta Grochowskiego to nie tylko zbiór pięknych i drogich przedmiotów, ale przede wszystkim niezwykłe źródło do badania kultury ludzi żyjących w szesnasto- i siedemnastowiecznej Europie. Skarb znajduje się w zbiorach MOB. Należy do niego złota moneta zwinięta w rulon.


 

Zdjęcie: Cynkowe tabliczki DAG Fabrik Bromberg
Nazwa: Cynkowe tabliczki DAG Fabrik Bromberg
Opis:

Pod koniec lat 80. ubiegłego wieku, w rejonie byłej fabryki DAG Bromberg zaczęto znajdować tajemnicze cynkowe tabliczki. Na każdej z nich wytłoczono imię i nazwisko oraz podstawowe dane pracowników DAG Fabrik Bromberg.


 

Zdjęcie: Wielowiekowe obrączki
Nazwa: Wielowiekowe obrączki
Opis:

Ciekawość zwiedzających budzi najstarszy pierścień, znajdujący się w zbiorach naszego muzeum. Pochodzi on z tzw. okresu wpływów rzymskich i należy datować go na pierwsze wieki naszej ery (II-III w.). Prezentowany jest na wystawie „Na pograniczu Wielkopolski i Pomorza. Bydgoszcz i region u zarania dziejów”.


 

Zdjęcie: „Kwiaty w wazonie”(olej), Leon Wyczółkowski
Nazwa: „Kwiaty w wazonie”(olej), Leon Wyczółkowski
Opis:

Trudno wskazać artystę bardziej związanego z naszym muzeum, niż Leon Wyczółkowski. Jego imię patronuje naszej placówce, a liczne dzieła można znaleźć nie tylko w salach dedykowanych artyście. Dopełniają one także ekspozycje czasowe, czego przykładem są Kwiaty w wazonie, obecne na wystawie Od princeski do New Look. Ubiory damskie z kolekcji Adama Leja.


 

Zdjęcie: Czajnik Galwana
Nazwa: Czajnik Galwana
Opis:

Jednymi z charakterystycznych i najbardziej bodajże rozpoznawalnych bydgoskich naczyń są te powstałe w fabryce Towarzystwa Akcyjnego „Galwana”, której produkcja trwała w krótkim okresie  od 1922 do 1925 roku. Czajnik wykorzystaliśmy jako motyw przewodni do wystawy "Przepis na Bydgoszcz.Kulinarne tradycje miasta i regionu".






Wyświetlam: 1 - 8 / 51


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData