Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:



Muzeum
Drukuj bieżącą stronę

Wydarzenia


Wyświetlam: 9 - 16 / 303


Od dengbeża do współczesnego pisarza: literatura kurdyjska i jej główne źródła inspiracji

Data wydarzenia: 26.11.2022 -

Wykład dr hab. Joanny Bocheńskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prelekcja zorganizowana jest w ramach ekspozycji „Kurdystan. Oblicza trwania”.




Piernikalia, Pierniki w Polsce. Śladami piernikarskiego rzemiosła.

Data wydarzenia: 30.11.2022 -

Wykład Anny Kornelii Jędrzejewskiej zaprezentuje zagadnienie obecności korzennych wypieków w kulturze kulinarnej. Pierniki są jednym z najbardziej znanych i popularnych ciast. Pierwsze wzmianki na ich temat w Polsce sięgają XIII wieku!




Niedziela w Muzeum: Moje miejsce na Ziemi

Data wydarzenia: 27.10.2023 -

Wystawa sztuki kurdyjskiej Kurdystan. Oblicza trwania, stanie się pretekstem do rozpoznania i zrozumienia ludzkiej potrzeby posiadania własnego miejsca na Ziemi. Już od najmłodszych lat budujemy swoją tożsamość przy pomocy wszystkich zmysłów, pobudzimy je również na naszych zajęciach pośród odległych krain zamieszkałych przez społeczność kurdyjską. 




Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - zajęcia dla rodzin z okazji Święta Niepodległości

Data wydarzenia: 11.11.2022 -

Jak co roku w tym dniu Muzeum Okręgowe zaprasza na spotkanie, podczas którego będziemy starali się zrozumieć, jak ważne są pojęcia wspólnota i patriotyzm.




Z cyklu: Ona i kultura wykład Anny Nadolskiej - "Rzeźbiarka Piłsudskiego. Olga Niewska i jej związki z Bydgoszczą".

Data wydarzenia: 04.11.2022

Zapraszamy 4 listopada (piątek) na wykład Anny Nadolskiej poświęcony Oldze Niewskiej, uznanej, międzywojennej artystce. Do jej rzeźb pozowała elita sanacyjna, z Józefem Piłsudskim na czele oraz ludzie kultury II RP, m.in. Zula Pogorzelska czy Mieczysława Ćwiklińska. W latach 30. XX w. dzieło tej warszawskiej rzeźbiarki stanęło przed jednym z ważniejszych budynków wojskowych w Bydgoszczy. Na spotkaniu, obok barwnej biografii Niewskiej, omówione zostaną także bydgoskie epizody w życiorysie twórczym autorki rzeźb marszałka Józefa Piłsudskiego.




Tematyczny Spacer Historyczny: Bydgoskie nekropolie. Śladem mogił zasłużonych bydgoszczan.

Data wydarzenia: 05.11.2022

Podczas plenerowego wykładu dr Moniki Opioły-Cegiełky z UKW w Bydgoszczy, uczestnicy odwiedzą nagrobki zasłużonych Bydgoszczan na Cmentarzu Nowofarnym, a prelegentka zapozna ich z ciekawymi wydarzeniami, w jakich te osoby brały udział oraz w jaki sposób zasłużyli się dla Bydgoszczy i Regionu.




III Ogólnopolskie Seminarium z Historii Farmacji

Data wydarzenia: 27.10.2022 - 28.10.2022

Sekcja Historii Farmacji Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Fundacja Naukowa „Bydgoska Szkoła Historii Nauk Medycznych” mają przyjemność zaprosić na III Ogólnopolskie Seminarium z Historii Farmacji, które odbędzie się w dn. 27-28 października br. Znamy program.




Zapraszamy na akcję POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY

Data wydarzenia: 18.11.2022 - 27.11.2022

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego włącza się po raz kolejny w akcję POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY ! W dniach 18-20 oraz 25-27 listopada wszyscy zwiedzający mogą kupić bilet ulgowy na wystawy stałe i czasowe w naszych budynkach mieszczących się w Śródmieściu.





Wyświetlam: 9 - 16 / 303

Polecamy

wystawy i wydarzenia:




Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData